Подбавши про проведення літнього сімейного відпочинку заздалегідь, ви зможете не допустити безлічі курйозів і неприємних ситуацій підстерігають вас на шляху до омріяного пляжу. В першу чергу, плануючи поїздку до моря з дитиною потрібно відвідати лікаря-педіатра для виявлення можливих протипоказань для такого відпочинку. Також потрібно враховувати, що для нормальної акліматизації дитини в новому середовищі відпочинок біля моря повинен тривати не менше 21 дня.

Вибираючи час і зону відпочинку, слід брати до уваги, що в більшості країн світу в період з липня по серпень температура може перевищувати +40 С, тому відпочинок краще спланувати на весну або осінь. Також маленькі діти найкраще переносять клімат півдня України, Болгарії, Туреччини, Греції, Грузії.

Велику увагу необхідно приділити тому, як ви бажаєте дістатися до місця відпочинку. Ідеальним в разі подорожі з дитиною є автомобіль, якщо ж такої можливості немає, то можна скористатися авіа або залізничним транспортом. Вкрай не бажаної в цьому випадку буде поїздка на автобусі, в них дуже мало місця і не забезпечено ніяких зручностей. Під час шляху, особливо якщо він не близький, вам обов’язково необхідно буде чимось зайняти дитину, тому візьміть із собою кілька іграшок, книг, альбомів для малювання і фломастерів.

Якщо в подібну подорож ви відправляєтеся вперше, не зайвим буде поцікавитися у друзів або знайомих про їх думку про тих готелях, які для відпочинку запримітили ви. Також слід заздалегідь уточнити, чи надають готелі дитяче меню, спеціально обладнані для купання дітей пляжі або басейни, послуги нянь, дитячих аніматорів і всю потрібну для відпочинку і дозвілля дитини меблі та техніку. Також дуже важливо, який тип пляжів надається обраним готелем (піщаний або гальковий) і входить відпочинок дитини у вартість путівки або за нього потрібно буде всюди окремо доплачувати.